BP Pulse spouští první evropský veřejný elektrický nabíjecí koridor pro nákladní vozidla. Osm vyhrazených dobíjecích stanic pro elektrická nákladní vozidla se nachází na klíčových místech podél koridoru Rýn-Alpy, jedné z nejfrekventovanějších evropských silničních nákladních tras.
Koridor spojuje klíčové severomořské přístavy v Belgii a Nizozemsku se středomořským přístavem Janov v Itálii a spojuje jej sítí silnic o celkové délce 1300 km.
Rychlé elektrické nabíjení
Nové nabíječky byly instalovány na maloobchodních místech Aral v Německu mezi metropolitní oblastí Rýn-Neckar a metropolitním regionem Rýn-Porúří. Aral je německá maloobchodní značka BP. V příštích šesti měsících je naplánováno otevření dvou dalších míst na maloobchodních plochách Aralu, aby se dokončil nový nabíjecí koridor.
Po dokončení bude e-nákladní vozidlo schopné ujet více než 600 km napříč Německem po jedné z hlavních evropských silničních přepravních tras.
BP tvrdí, že 300kw nabíjecí stanice jsou schopny nabíjet více než 20 e-trucků na nabíječku každý den. Dojezd e-kamionu může dosáhnout až 200 km za přibližně 45 minut pomocí ultrarychlých nabíjecích bodů.
Maloobchodní místa Aral nabízejí řidičům přístup k teplému jídlu, toaletám a sprchám, které mohou řidiči používat během povinné doby odpočinku, kromě vyhrazeného nabíjení na bezpečných, dobře osvětlených a vhodných místech.
„Toto je významný okamžik pro e-trucky v Evropě a důležitý krok na naší cestě k dekarbonizaci kamionové dopravy,“ řekl Nigel Head, ředitel elektrických vozidel (EV) pro Evropu v BP Pulse.
„Elektrizací tohoto úseku rýnsko-alpského koridoru ultrarychlým nabíjením umožňuje společnost BP nabíjení EV Trucků za hranice ‘back to base’ a zároveň se rychle učí poznatky zákazníků, které budou přímo informovat naši evropskou síť a nabídku.“
„Zahájením zavádění specializované dobíjecí sítě pro provozovatele nákladní dopravy a flotily se zaměřením na hlavní logistické koridory podporuje BP elektrifikaci středně těžkých a těžkých nákladních vozidel, dekarbonizaci pohybu zboží i osob.”
„Ultrarychlé nabíjení na správných místech v kombinaci s dobíjením v depech a v cílových stanicích je klíčovou infrastrukturou pro urychlení přechodu na elektrifikaci a odemykání ekonomických a ekologických výhod nízkouhlíkové komerční silniční nákladní dopravy a dopravy.“
Kromě rozvoje nových vyhrazených elektrických nabíjecích stanic se společnost BP také zaměřuje na vytvoření sítě center mobility podél klíčových logistických koridorů po celé Evropě, které poskytují nákladním operátorům řadu energetických možností, včetně tradičních paliv, aby podpořila flotilové zákazníky v každé fázi jejich cesty dekarbonizace.
Jeho globální ambicí je mít do roku 2030 celosvětově instalovaných více než 100 000 nabíječek zaměřených na ultrarychlé nabíjení.
Zdroj: smartcitiesworld.net
Zdroj: IOT NETWORK NEWS
Zdroj: ICT NETWORK NEWS