Specialisté na umělou inteligenci (AI), společnost EvoPhase, vyvinuli údajně první městskou větrnou turbínu na světě navrženou umělou inteligencí a přizpůsobenou jedinečným větrným podmínkám konkrétní geografické oblasti v britském městě Birmingham
Tým spolupracoval s výrobci kovů Kwik Fab na výrobě první iterace Birmingham Blade, aby demonstroval proveditelnost výroby tohoto návrhu. Cílem spolupráce mezi společnostmi EvoPhase a Kwik Fab je řešit problém výroby malých, cenově dostupných generátorů čisté větrné energie. Společnost EvoPhase použila svůj proces návrhu řízený umělou inteligencí k vytvoření a otestování návrhů účinnosti při rychlostech větru zjištěných v Birminghamu, které jsou s 3,6 metry za sekundu podstatně nižší než 10 metrů za sekundu u většiny turbín.
„Potřebovali jsme turbínu, která by dokázala zachytit relativně nízké rychlosti větru v Birminghamu a zároveň zvládla turbulence způsobené okolními budovami,” vysvětlil Leonard Nicusan, technologický ředitel společnosti EvoPhase. „Konstrukce musela být také kompaktní a lehká, aby se hodila pro střešní instalace. Použití umělé inteligence bylo zásadní pro vymanění se z dlouhodobých předsudků, které ovlivňovaly konstrukci turbín v minulém století.”
Společnost EvoPhase našla optimální návrh zakřivených lopatek, které se otáčejí kolem středového bodu, a potvrdila, že bude až sedmkrát účinnější než stávající návrhy používané v oblasti Birminghamu.
„Umělá inteligence nám umožnila prozkoumat konstrukční možnosti, které přesahují rámec tradičního lidského experimentování. Během několika týdnů jsme byli schopni vygenerovat, otestovat a zdokonalit více než 2 000 návrhů větrných turbín, což výrazně urychlilo náš vývojový proces a dosáhlo toho, co by při použití konvenčních metod trvalo roky a stálo miliony liber.”
Zdroj: smartcitiesworld.net
Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS
Zdroj: B2B NETWORK NEWS