Konference Kam kráčí digitální sítě Olomouc 2025 již ve čtvrtek 24.4.

Tradiční otázku „Kam kráčí digitální sítě“ si položíme 24. dubna na jarní části největšího setkání ICT firem, zaměřených především na ono C v oborové zkratce.

Důvodů, proč se zúčastnit KKDS, není málo. Prvním, až nepříjemným důvodem, je neutuchající regulační pelmel. Druhým, mnohem příjemnějším důvodem, je technický vývoj. Odborné konference jsou neodmyslitelnou součástí všech vyvíjejících se oborů a mají svým účastníkům napomáhat se rozvíjet.

Slovo konference pochází z latinského „conferre“, což znamená „spojit nebo sdílet“. KKDS je konferencí v pravém slova smyslu. Program je sestavený tak, aby propojoval účastníky s děním v oboru, ve kterém působí. Součástí dobré konference jsou debata, a neodmyslitelným znakem dobré konferenční události je propojení formou diskuse s celým auditoriem. Dobrým znakem konference v ICT, jedním z nejvíce regulovaném oboru, je i propojení s regulátory. Protože i úředníci, připravující rámec podnikání, mají díky dobrým konferencím možnost komunikovat s prostředím, které regulují.

Program konference sestavujeme v organizačním výboru, jehož členové jsou aktivní součástí sektoru. KKDS má při tvorbě obsahu velkou výhodu. Programovým garantem je důležitá oborová asociace, Výbor nezávislého ICT průmyslu (VNICTP z.s.). Odborné přednášky proto koncipujeme podle vysokoškolského vzoru tak, aby se nestaly pouhými prezentacemi a přinesly svým posluchačům co nejvyšší profesní obohacení.

Dobrá konference musí i spojovat. Proto je součástí KKDS v Olomouci také KKDS Expo se stánky partnerů konference.

Věříme, že večerní program konference letošní KKDS v Olomouci bude díky Miloslavu Knorovi a jeho stand-up comedy vystoupení kromě spojování také bavit.

Celý program konference najdete na stránkách registračního portálu ISP-konference.cz.

Krátký výčet z klíčových tezí programu:

· Vystoupení předsedy Rady ČTÚ Marka Eberta jako důležitá součást v době evropské regulační smrště a praktické informace o návodech, termínech a podpoře při zavádění.

· Panelová diskuze k připravovanému uvolnění sice technologicky neutrálních, ale prakticky v podstatě 5G pásma 26 GHz. Záměr Úřadu zpřístupnit pásmo pro každého, na základě Individuálních oprávnění, podrobíme detailní diskuzi se všemi stakeholdery.

· Trh si velmi stěžuje na neférové obchodní praktiky při oslovování spotřebitelů, nejčastěji formou domovního prodeje. Jak reagovat a jak se bránit? Člen Rady ČTÚ Lukáš Zelený společně s advokátkou Barborou Vlachovou v těžkém tématu.

· Mezioperátorská synchronizace – zásadní technické opatření, které má vůbec umožnit provoz vysokorychlostních služeb FWA (MFCN) ve sdíleném kmitočtovém pásmu. Téma zpracované Pavlem Šístkem z ČTÚ.

· Analýza rizik vytvořená přímo pro telekomunikační sítě poskytovatele. Součástí implementace pravidel z nového Zákona o kybernetické bezpečnosti musí být provedení analýzy rizik. Jak na takovou analýzu si poslechneme od odborníka na slovo vzatého, pana doktora přes kybernetickou bezpečnost, Matěje Pavelky.

· Pro investory je důležitá přednáška advokáta Tomáše Martiníka o plánovacích smlouvám jako institutu podle nového Stavebního zákona.

· Ze série přednášek o Gigabit Infrastructure Act vypichujeme přenášky Jana Broučka a Michala Manharta jako v podstatě povinné téma předepsané všem, kteří sítě budují – včetně fyzické infrastruktury uvnitř budov.

· Jak na bezpečnostní směrnice se dozvíte v přednášce Jakuba Rejzka z VNICTP.

ICT NETWORK NEWS, B2B NETWORK NEWS a NETGURU NETWORK NEWS jsou již tradičně mediálními partnery této odborné konference.

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS